|

3 умови правильного кар'єрного старту

Аналітики HR-служб давно вивели загальні умови правильного кар'єрного старту. Умов три, і всі значні настільки, що навіть наявність однієї з них здатна створити чудове перетворення капловухого дипломанта в упевненого та затребуваного фахівця.

Самостійний проект. Бажано, щоб з трьох умов здійснилася в першу чергу саме ця. Зрозуміло, що важливу справу з серйозними фінансовими вкладеннями та ризиками молодняку не доручать. Але навіть маленький, побічний, але зовсім самостійний, з повною відповідальністю проект забезпечує психологічне становлення професіонала. Можна вважати його репетицією майбутніх більших проектів.

Приклад: навчившись вести рубрику листування у журналі (і попутно довідавшись про особливості редакційної політики, вникши в нюанси організаційного процесу та навчившись добре писати), можна без страху та докору претендувати на місце редактора відділу та далі по зростаючій.

Подібна схема працює в будь-якій професійній галузі, переоцінити її значення неможливо. Іноді її ностальгічно називають «трудовою школою».

Самостійний проект дозволить молодому фахівцеві заявити про свій професіоналізм.

Гарний наставник. Диплом ніколи не був гарантією розуміння практичних особливостей отриманої спеціальності, і заповнювати прогалини в підготовці новачків звичайно береться вищестоящий колега: начальник відділу або досвідчений майстер. Звичайно, набивати шишки теж корисно, але часто дорого коштує (іноді - звільнення не за власним бажанням, а то й придбаної фобії до своєї професії).

Плавне введення в коло обов'язків захищає від непотрібних стресів, але головне - відкриває секрети майстерності з перших рук. Поїздивши з наставником на підписання договорів суборенди, молодий господарник зуміє з перших же кроків уникнути грубих прорахунків і не потрапить в розставлені фінансові пастки (а вони завжди є). Як ви думаєте, чи отримає він незабаром підвищення? Звичайно! Жодний працівник так не цінується, як той, хто знає «кухню» зсередини.

Матеріальна зацікавленість. Зарплати та гонорари навіть дуже амбіційного кар'єриста-початківця невеликі. Але «правильний» роботодавець, швидше за все, намалює перспективи, що йдуть удалину, - зростання зарплати, компенсації та бонуси по роках вислуги, шляхи підвищення в посаді. Такий роботодавець розуміє: новобранцеві необхідно бачити та розуміти, за що боротися. Для молодого фахівця така позиція означає, що в компанії щодо нього існують справді серйозні плани.

Всі три умови разом - рідкий подарунок долі. Дві або одна умова - теж досить щедрий дарунок. Нічого страшного, навіть якщо на першому робочому місці не здійснилося жодна з трьох умов - з нуля розпочиналася не одна чудова кар'єра. Зрештою, талант і воля проб'ють дорогу завжди, а логіка грамотного просування по службі в нормальній компанії працює як струнка та чітка система.

В розділ

Додано 02.03.2011

Нагору Назад