|

"Туризм через банкрутство"

Все, що потрібно зробити для "комфортного" банкрутства, - це переселитися до Великобританії на півроку, вважають ірландці.

Якщо ви вирішили довести до банкрутства свій бізнес, наприклад, з причин неможливості повернути борг, то в Ірландії зробити це майже нереально: людина, що оголосила себе банкрутом, повинна чекати 12 років, перш ніж його звільнять від боргів. Однак за законами Європейського союзу бажаючий заявити про своє банкрутство може зробити це в будь-якій країні Європи. І що саме цікаве, якщо він переселиться в Лондон чи Манчестер, то звільниться від боргів протягом 12 місяців. "Особливий знак ввічливості" прогресивного "британського права", - жартують англійці. 

"Туризм через банкрутство" - це явище, що торкнулося не тільки Дублін, а й усі верстви суспільства Ірландії в сьогоднішній дійсності, повідомляє Guardian.

Джим Стеффорд, спеціаліст з відновлення корпорацій, розповів, що ще 10 років тому про банкрутство фактично нічого не було відомо, а зараз воно всюди: і в політиці, і в середовищі держслужбовців високого рівня, і серед інвесторів сектору "покупка для здачі в оренду" , серед докторів і адвокатів ".

Як пише видання, будь-якої офіційної статистики щодо кількості ірландців, що переїхали з метою банкрутства в Сполучене Королівство, немає, але було кілька випадків. Газета наводить приклад з власником будівельної фірми в Корку Джоном Флемінгом, фірма якого заборгувала 1 млрд фунтів банкам. У грудні з'ясувалося, що він переїхав в Ессекс і оголосив про банкрутство.

У цьому плані режим у Сполученому Королівстві м'якше, тому потребують ірландці прагнуть туди. Все, що потрібно зробити для "комфортного" банкрутства, - це переселитися до Великобританії на півроку, щоб довести, що "центр основного інтересу" знаходиться в Сполученому Королівстві (основне легальне вимога в законі з банкрутства).

Цифри показують, наскільки непопулярна процедура банкрутства в Ірландії в порівнянні з Сполученим Королівством: за минулий рік у Британії цю процедуру пройшли 79 тис. осіб у порівнянні з 29 людьми в Ірландії, включаючи колишнього голову Англо-Ірландського банку. В Ірландії процес проходить більш анонімно і є кілька місць, куди можна звернутися.

Цей закон набув чинності у Великобританії три роки тому і був натхненний американською практикою, яка говорить, що "невдача в бізнесі - це частина нормального процесу підприємництва". Ідея полягає в тому, щоб якомога швидше повернути до життя і до роботи потерпілих невдачу підприємців.

Ця тенденція простежується не тільки в Ірландії. "Зуби у Польщі, банкрутство в Британії", - говорять німці і купують квиток до Англії.

Джерело:euromag.ru

В розділ

Додано 03.03.2011

Нагору Назад