|

Фальшива посмішка шкодить роботі

Фахівці з Університету штату Мічиган (США) не рекомендують працівникам сфери обслуговування зловживати фальшивими посмішками - вони погіршують настрій і відволікають від роботи, тим самим знижуючи її продуктивність.

Втім, якщо посмішка викликана приємними думками, від неї буде лише користь.

Старший викладач менеджменту Брент Скотт і колишній докторант вишу Крістофер Барнс протягом двох тижнів спостерігали за групою водіїв міських автобусів, поставивши за мету вивчити ефект поверхневих дій (фальшива посмішка) і дій глибоких (підтримка позитивних емоцій за допомогою гарних спогадів або думок про поточну ситуацію в позитивному ключі).

Результати спостереження показали, що для жінок поверхневі дії виявляються шкідливішими, тобто їхній настрій погіршується сильніше, ніж у чоловіків, і від роботи вони відволікаються більше. Ефект глибоких дій теж був помітнішим у жінок: настрій у них поліпшувалося сильніше, а відволікалися від роботи вони менше.

Хоча причини таких розходжень між статями дослідники не вивчали, що попередні дослідження показували, що жінки демонструють більшу емоційну інтенсивність і позитивну емоційну експресивність, ніж чоловіки.

Таким чином, фальшива посмішка при внутрішньому негативному настрої здатна загострювати негативні емоції у жінок, а зміна внутрішніх відчуттів глибокими діями, навпаки, поліпшує настрій. Але є й небезпека: якщо довгий час людина штучним чином викликає в себе позитивні емоції, у підсумку вона починає почувати себе «несправжньою».

В розділ

Додано 02.03.2011

Нагору Назад