|

Працівник перебуває у неоплачуваній відпустці через карантин та війну: що з додатковою відпусткою?

При наданні додаткової відпустки за особливий характер робіт за робочий рік, її тривалість визначається пропорційно часу фактичної роботи у відповідних умовах (з виключенням періодів відпусток без збереження заробітної плати)

Упродовж робочого року працівник 6 місяців перебував у відпустці без збереження заробітної плати у зв’язку із карантином, потім 2 місяці – через бойові дії. Чи має він право на додаткову щорічну відпустку за особливий характер праці?

Держпраці у Рівненській області надає наступну відповідь.

Так, має, але тривалістю пропорційно відпрацьованому робочому часу у відповідному робочому році, за який надається додаткова щорічна відпустка. Відповідно до ст. 9 Закону Украни «Про відпустки» до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховуються:

  1. час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;
  2. час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
  3. час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Таким чином, період відпустки без збереження заробітної плати не дає права на щорічну додаткову відпустку за особливой характер праці. Тому при наданні такої відпустки за робочий рік, її тривалість визначається пропорційно часу фактичної роботи у відповідних умовах (із виключенням періодів відпусток без збереження заробітної плати).

 

https://news.dtkt.ua/labor/labor-relations/76710

В розділ

Додано 10.06.2022

Нагору Назад