|

Аптечка на підприємстві: де її розміщувати, що в неї класти?

Аптечка домедичної допомоги (далі — аптечка) — це один з основних елементів охорони та гігієни праці на виробництві, що використовується для надання першої допомоги потерпілим безпосередньо на місці події.

Склад та розміщення медичної аптечки на підприємстві

Нормативні акти України не містять уніфікованого підходу щодо укомплектування аптечки на промислових об’єктах.

Склад аптечки визначається кожного разу індивідуально, в залежності від особливостей діяльності компанії та виробничих факторів, що можуть вплинути на співробітників.

При розміщенні аптечки слід дотримуватись наступних принципів, єдиних для всіх підприємств:

  • аптечка повинна зберігатись у спеціальному сейфі або шафі на постійному робочому місці або переноситися у санітарній сумці, якщо місце роботи особи не є стаціонарним;
  • всі співробітники мають бути проінформовані про місце зберігання аптечки, її склад та правила користування нею;
  • доступ до аптечки повинні мати всі особи, які працюють в компанії. Як правило, аптечку слід розміщувати у місцях можливого скупчення людей, на травмонебезпечних дільницях робіт та інших територіях підвищеної небезпеки;
  • медичний персонал або спеціально уповноважені особи здійснюють регулярну перевірку аптечки та відповідають за її стан і систематичне поповнення;
  • забороняється відкривати герметичні упаковки, лікарські засоби, пенали з таблетками без необхідності;
  • лікарські засоби, строк зберігання яких сплив, мають бути вчасно замінені;
  • невикористані аптечки або медикаменти передаються на склад або підлягають знищенню в установленому порядку.

Аптечки мають бути на кожному підприємстві незалежно від обраного виду діяльності. Це випливає з п. 2.4 розділу II Загальних вимог з охорони праці № 67 (ці вимоги поширюються на всі підприємства). Про це говорили й фахівці Держпраці у своєму листі від 18.11.2016 р. № 11506/1/4.4-ДП-16.

Аптечка є елементом охорони праці. Тому її відсутність є порушенням законодавства про охорону праці. За це та за невиконання приписів роботодавці притягаються до сплати штрафу в порядку, встановленому законом. Максимальний розмір штрафу відповідно до ст. 43 Закону «Про охорону праці» не може перевищувати 5% середньомісячного фонду заробітної плати за попередній рік.

Джерело: Управління Держпраці

https://bit.ly/3xEMVzY

В розділ

Додано 10.08.2021

Нагору Назад