|

Вас звільнили? Виберіть вірну стратегію поведінки

Звільнення тривають. Що чекає на тих, хто в результаті скорочення опинився без роботи? На останній зустрічі клубу «HR простір» були сформульовані 4 можливі стратегії професійної долі вже звільнених фахівців у новій ринковій ситуації. 

1 стратегія – збереження професії в новій ринковій економіці, тому що професія, на вашу думку, обов'язково буде затребувана в період бурхливого розвитку економіки, тобто років через 2-3.

Цю стратегію Ви можете вибрати при сполученні трьох факторів:

· Ваша особиста висока конкурентоспроможність в порівнянні з тими професіоналами, які опинились на ринку праці в цей час.

· Можливість прожити 4-6 місяців без постійного доходу.

· Можливість підтримувати, а краще підвищувати професійний рівень самостійно або через навчання.

2 стратегія – виживання. Просте виживання, пошук будь-якої роботи та згода працювати на тій роботі, яку Вам запропонують.

Цю стратегію Ви змушені будете вибрати при сполученні трьох факторів:

· Ваша особиста низька конкурентоспроможність в порівнянні з тими професіоналами, які опинились на ринку праці в цей час.

· Відсутність можливості прожити 2-3 місяця без постійного доходу.

· Відсутність ідей і ресурсів щодо побудови власного бізнесу.

3 стратегія – виживання, але збереження себе в професії. Компромісна стратегія: Ви погоджуєтеся на роботу, яка не зовсім відповідає Вашій спеціальності, але досвід роботи може бути вигідно представлений для Вашої роботи після закінчення кризи. Наприклад, HR-менеджер може погодитися на роботу менеджера по роботі з клієнтами або менеджера з продажу, тому що для менеджера з персоналу це корисний досвід, і він може бути представлений як виграшний, якщо людина вирішить повернутися до професії HR.

Цю стратегію Ви зможете вибрати при сполученні трьох факторів:

· Ваша особиста низька конкурентоспроможність в порівнянні з тими професіоналами, які опинились на ринку праці в цей час.

· Відсутність можливості прожити 2-3 місяця без постійного доходу.

· Можливість підвищення кваліфікації шляхом навчання та підвищення кваліфікації.

4 стратегія – реалізація своїх найбільш зухвалих мрій. Криза - прекрасна можливість втілити Ваші мрії в життя. Якщо у Вас є ідея, яку Ви виношували багато років, але весь час відкладали її втілення через різні причини - прийшов Ваш час.

Цю стратегію Ви зможете вибрати при сполученні трьох факторів:

· Наявність життєздатної ідеї, що вас мотивує.

· Можливості прожити 6-9 місяців без постійного доходу.

· Наявність волі, бажання перебороти всі труднощі, які точно будуть виникати на кожному кроці, як гриби після дощу.

Єдине, що точно не буде поки працювати, так це звичний спосіб пошуку роботи. Зовсім ясно одне, яку б Ви стратегію не вибрали, вона буде вимагати від Вас набагато більших зусиль, ніж півроку тому. Вдалого Вам вибору!!!

Джерело: http://workoteka.ru/

В розділ

Додано 15.03.2011

Нагору Назад