|

Кожен п'ятий пенсіонер змушений працювати

Кожен п'ятий пенсіонер змушений працювати

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова заявила, що в 2000-2010 роках бідність і злидні у сім'ях людей похилого віку істотно збільшилася

"Моніторинг уповноваженого з прав людини свідчить, що за останні 10 років бідність і злидні у сім'ях людей похилого віку істотно збільшилася, пенсії практично 9 млн пенсіонерів не перевищують сьогодні тисячі гривень", - сказала Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Про це вона заявила, виступаючи на парламентських слуханнях на тему Стан проведення пенсійної реформи та шляхи її удосконалення.

Карпачова зазначила, що кожне п'яте звернення до омбудсмена надходить від сімей пенсіонерів. 

"На недостатній рівень розміру пенсій звертають увагу й за кордоном. Так, зокрема, комітет соціальних прав Ради Європи, Федерації профспілок нашої держави відзначають, що темпи збільшення пенсій в п'ять разів менше, ніж темпи збільшення заробітних плат", - додала омбудсмен.

Вона констатувала, що кожен п'ятий пенсіонер змушений працювати. 

Для вирішення ситуації, що склалася Карпачова вважає за необхідне посилити боротьбу з тіньовою економікою, в тому числі виплатою заробітних плат в конвертах, боротьбу з корупцією та активізувати підтримку малого та середнього підприємництва.

Вона підкреслила необхідність комплексного характеру пенсійної реформи і підтримку запропонованих урядом ініціатив у цій сфері абсолютною більшістю суспільства.

Як повідомлялося, згідно з даними ООН, до 2015 року у світі буде 900 млн чоловік, що живуть в умовах крайньої бідності.

В розділ

Додано 17.02.2011

Нагору Назад